Kam z peniazmi ?

Autor: Michal Laurinec | 8.5.2012 o 13:55 | (upravené 8.5.2012 o 14:17) Karma článku: 5,74 | Prečítané:  454x

Pri pomoci mojej priateľke som narazil na zaujímavý fakt ktorý ma primäl zamyslieť sa nad tím ako naši „ zástupcovia“ nakladajú z našimi peniazmi , a ako príklad mi poslúži tzv daň za psa. Sám majiteľom psa nie som ale prinútilo ma to k zamysleniu.

 

Podla poslednej vyhlášky vydané mestom Galanta je táto daň 43 € za psa žijúceho v paneláku, hovoríte si je to logické pri venčení psov vzniká vzniká „odpad“ ktorý jednoducho je treba nejako upratať aby naše mesto bolo pekné a čisté. Avšak vec ktorú si už všimne málo kto ale o nej nehovorí vôbec je fakt že ako sa s týmito financiami narába ? V každom veľkom a modernom meste sú pri väčších trávnatých plochách umiestnené malé plastové kontajnery z papierovými vreckami ktoré slúžia práve na toto upratovanie. Teraz si sami hovoríte áno to je správne za našu daň tieto služby adekvátne … avšak v Galante by ste takéto kontajnery hľadali márne , trávnatý park slúžiaci na venčenie svojich miláčikov ? ten by ste hľadali rovnako márne , naše Mesto Galanta je čo sa týka potreby majiteľov psov ďaleko za priemerom ale cenovo vysoko nad priemerom.

Teraz si urobíme menší cenový súčet , Galanta má 15 300 obyvateľov , za predpokladu že v paneláku žije 10 000 to činí 43 tisíc €  po pripočítaný obyvateľov žijúcich v rodinných domoch ktorých môže byt povedzme 3000 , kde táto daň činí 5 € dohromady to je 15 tisíc € , dohromady to dáva 58 tisíc € ( a to by činilo 1 747 308 SKK podla aktuálneho kurzu NBS ) ročne.

Táto hodnota je samozrejme hrubo odhadovaná a jej výška samozrejme môže stúpať alebo aj klesať , cieľom bolo iba ukázať že mesto na tejto dani získava adekvátne financie ktorými je schopné sa postarať o potreby majiteľov psov a psov samotných. A ja sa pýtam nie len občanov ale aj politikov a úradníkov samotných kam miznú všetky naše financie keď mesto nie je schopné zaobstarať park z výbehom , alebo kontejnery a to nehovoriac o elektronickom zberači týchto exkrementov. Strácajú sa vo vreckách zlodejov ktorý sa tvária že im ide o blaho ľudia ale v skutočnosti im ide o blaho vlastnej peňaženky.

Pre menši predstavu prikladám mestá a čiastky ktoré sa platia inde:

Bratislava – Ružinov :39,83 €

Trnava : 33,19

Nitra : 35

Galanta si týmto môže zapísať rekord za najmenšiu starosť a najvyššiu cenu čo je ale bohužiaľ smutné a potrebné niečo s tím robiť. Samé sa to však nestane , je ale potrebné ukázať politikom že sa nenecháme okrádať a sme ochotný bojovať a brániť sa.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?